Botulino toksino injekcijos

Procedūra, be kurios savęs nebeįsivaizduoja Holivudo garsenybės – botulino toksino injekcijos

Botulinas yra natūraliai bakterijų gaminama medžiaga. Ši organinė medžiaga vadinama toksinu dėl jos pagrindinės savybės – sugebėjimo sukelti raumenų paralyžių. Kita toksino savybė – sugebėjimas sumažinti prakaito liaukų veiklą taip pat naudinga gydant padidėjusį prakaitavimą – hiperhidrozę.

Labai mažos ir tiksliai apskaičiuotos botulino dozės suleidžiamos į tam tikrus veido raumenis. Praėjus kelioms dienoms po suleidimo raumuo nustoja susitraukinėti arba jo susitraukimai smarkiai susilpnėja. Nustojus susitraukinėti raumenims išsilygina dėl jų veiklos atsiradusios veido odos raukšlės. Taip pat moksliškai įrodyta, kad botulino toksino injekcijos veiksmingai šalina migreną, raumenų skausmus. Botulinas leidžiamas naudojant itin ploną adatą. Priklausomai nuo norimo efekto ir kiekvieno žmogaus anatomijos ypatumų daromos nuo 3 iki keliolikos injekcijų.

Kadangi suleidžiamas labai mažas tirpalo kiekis, injekcijos į veidą yra neskausmingos. Poveikis išlieka individualiai nuo 6-12 mėnesių. Per šį laiką botulino toksinas yra natūraliai organizmo išskaidomas ir pašalinamas iš jo. Vėliau po kelių mėnesių šią procedūrą galima kartoti.

Šios procedūros metu yra lyginamos mimikos, raukšlės. Mimikos raukšlės gali atsirasti nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties. Jos atsiranda dėl natūralios veido raumenų veiklos. „Išjungus“ tam tikrus veido raumenis raukšlės arba visiškai išsilygina, arba pasidaro gerokai mažiau pastebimos. Kiekvienu konkrečiu atveju efektas priklauso nuo keleto dalykų: raukšlių gilumo, odos amžiaus ir kitų savybių, pavyzdžiui, storio, drėgnumo, taip pat nuo suleistos dozės. Jaunesnėje odoje esančios negilios arba vidutinio gilumo raukšlės išnyksta visiškai. Labai gilios raukšlės pasidaro žymiai mažiau pastebimos. Visais atvejais, laikinai sustabdžius raumenų susitraukinėjimą yra užkertamas kelias raukšlėms gilėti ir susidaryti naujoms.

Botulino toksino pagalba yra išlyginamos ar visiškai panaikinamos tokios raukšlės kaip: horizontalios kaktos – nuostabos, vertikalios tarpuakio – pykčio ir „žąsų kojelės“ išorinėse akių kampuose – juoko. Rečiau botulinas naudojamas smulkioms vertikalioms lūpų raukšlėms išlyginti. Būtina atkreipti dėmesį, kad šią procedūrą privalo atlikti profesionalus, patyręs specialistas.

Kaina nuo 70€